Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
23 Април 07, 00:11
Аталанта - Рома 2:1
Отборът на Аталанта победи Рома с 2:1, в мач без значение за двата тима. Головете за победата на “бергамаските” бяха дело на Дони и Дзампаня. Това бе последната среща за сезона за Кристиано Дони, който вчера си пожела да отбележи гол на Рома преди да бъде опериран от херния през седмицата. За римляните почетното попадение бе дело на Симоне Перота. Първото полувреме започна равностойно, като първата сериозна опасност дойде още в 3-ата минута, когато Дони бе близо да отблежи с глава, но имаше малшанс. Все пак бившият италиански национал успя да се разпише с глава. Това стана в 37-ата минута, след центриране на Ферейра Пинто от дясно. 6 минути по-късно Дзампаня със страхотно воле от ъгъла на наказателното поле покачи на 2:0 за домакините. В началото на второтополувреме Масимо Донати пропусна нов шанс за “бергамаските”. В 65-ата минута световният шампион Симоне Перота намали на 1:2 и върна интригата в мача. Трябва да се отбележи, че наставникът на Рома Лучано Спалети не можеше да разчита в този мач на звездата на тима Франческо Тоти, който има травма на своето бедро. В самия край на мача Матео Ферари от състава на гостите получи червен картон за нарушение срещу Лука Ариати.