Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
01 Април 07, 21:21
Рома - Милан 1:1
Отборите на Рома и Милан завършиха 1:1 в дербито от 30-ия кръг на Серия "А" на стадион "Олимпико" в Рим, домакините поведоха още в 4-ата минута, след страхотен гол на бранителя Филип Мексес. Франческо Тоти изпълни светкавично ъглов удар, като в заучена комбинация вместо да центрира подаде на непокритият Мескес, който с невероятен удар от 17 метра препарира вратарят Дида и откри резултата. Домакините можеха да поведат още във втората минута, но бразилския страж демонстрира класа и спаси чист гол след удар с глава на Тоти. Попадението даде още по-голямо самочувствие на Рома и те бяха пълни господари на терена. В 15-ата минута дойде и първата опасност за "росонерите" Дарио Шимич засече с глава центриране на Пирло, но топката облиза страничната греда пазена от Дони. Това, както и още няколко далечни удара на Рикардо Оливейра, който бе избран за партньор на Роналдо бяха единствените опасности за домакините. В същото време пред Дида положението беше все по-напечено, но пропуски на Мансини, , Вилхелмсон, Тоти и Тадеи не позволиха на тима да вкара може би заслужен втори гол. Единственото положително в състава на гостите за първата част бе завръщането в игра след 4 месечно отсъствие на Алесандро Неста. Бранителят бе освиркван непрестанно от тифозите на домакините, които не го обичат след като е юноша и бивш капитан на Лацио. На полувремето Карло Анчелоти замени Оливейра с Алберто Джилардино и това донесе успех на Милан. Гостите започнаха по-настървено да търсят равенството, след като всяка точка им е важна в борбата за класиране в Шампионската лига. Последваха две възможности пред Кака и Джилардино, но Дони се намеси добре. В 62-ата минута Роналдо пое една топка пробяга около 40-50 метра с нея и бе фаулиран от Касети на границата на наказателното поле. При последвалото центриране на Пирло Алберто Джилардино с глава възстанови равенството. Попадението накара Тоти и компания да се мобилизират и да заиграят както през първата част. Последваха 15 минути, в които вратата на Дида бе под обстрел, но шансът бе на страната на "червено-черните". Тоти, Мансини, Касети, Пизаро и Вилхелмсон се опитаха да върнат преднината на тима си, но безуспешно. Спалети дори пусна в игра единствения си титуляр, който бе оставил да почива за срещата с Манчестър Юнайтед след няколко дни -Симоне Перота. Именно световният шампион пропусна най-добрата възможност за гол, след като стреля високо над вратата на Милан от чиста позиция. В този момент домакините се бяха отворили и дойде часът на Кака. Един път оставен с пространство пред себе си бразилеца започваше да прави каквото си иска. Така се стигна до 80-ата минута, когато халфът пробяга в свой стил над 60 метра с топката и изведе Джилардино сам на празна врата, но италианският национал пропусна най-чистото положение в целия мач, като не уцели празната врата от 10 метра. До края на срещата в игра се появиха Гатузо и Гуркюф, които дадоха свежест в играта на тима и Милан беше по-активния отбор, но не създаде чисти положения. Така "Вълците" запазиха второто място с актив от 59 точки, като изостават на цели 17 от лидера Интер, който утре играе с Парма. Милан пък остана на пета позиция с актив от 44 точки и изостава на три от четвъртия Палермо. Трети е тимът на Лацио с 49, който също има мач по-малко.