Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
26 Февруари 07, 00:44
Рома - Реджина 3:0
Рома победи Реджина с 3:0 в двубой от 25-ия кръг на Серия А. „Вълците” стигнаха до успеха с попадения през второто полувреме. През първата част Рома имаше териториален превес, но играчите на Лучано Спалети не успяха да превземат вратата на Кампаньоло. В 55-ата минута привлеченият от Валенсия Франческо Тавано откри резултата. Съавтор на попадението стана капитанът Франческо Тоти, който изпълни свободен удар. Десет минути по-късно Пизаро центрира от корнер и бранителят Мексес прати топката в мрежата за 2:0. След попадението гостите взеха инициативата и бяха близо до гола, но Дони спаси опасен удар на Америни. В следващата атака отново вратарят на Рома се оказа последна преграда пред гола и спаси удар на Бианки. В 83-ата минута капитанът на Франческо Тоти пропусна шестата си дузпа от началото на сезона. В края на двубоя Кристиян Панучи направи резултата класически. Резервата Вучинич напредна по дясното крило и центрира към Панучи, който прати топката в мрежата. С успеха Рома остава на 14 точки зад лидера Интер.