Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
14 Януари 07, 23:49
Месина - Рома 1:1
Вторият във временното класиране на Серия "А" Рома не можа да победи Месина като гост, завършвайки 1:1 в мач от 19-ия кръг на Серия "А", след като домакините изравниха от дузпа в даденото от съдията продължение. "Вълците" съвсем очаквано поведоха в резултата през първата част, когато бразилецът Мансини бе изведен чудесно от капитана Франческо Тоти и с левия крак не даде никакъв шанс на вратаря Сторари. Попадението бе много оспорвано от играчите на Месина, след като техен играч лежеше на терена продължение на 40 секунди преди Рома да вкара гола. Въпреки протестите обаче голът бе зачетен. Столичани имаха превъзходство почти през целия двубой и на няколко пъти бяха близо до втори гол, но шансът не бе на тяхна страна. Така се стигна до 4-ата минута на даденото от съдията петминутно продължение, когато Киву свали на земята нападателя Ди Наполи и съдията отсъди най-тежкото наказание - 11-метров наказателен удар за домакините. Зад топката застана Паризи, който направи резултата 1:1. Минута по-късно голмайсторът си изпроси втори жълт картон и напусна терена преждевременно. При последвалата атаката все пак "вълците" можеха да спечелят трите точки, но вратарят Стовари направи невероятно спасяване след удар на Касети. Дебют за Рома направи новото попълнение Вилхемсон, който влезе в игра през последните 10 минути. С това равенство Тоти и компания изостават вече на 9 точки от лидера Интер.