Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
07 Декември 06, 22:15
Дадоха Лацио – Рома на рефера, който прекрати дербито преди две години
Роберто Розети беше определен да ръководи римското дерби между Лацио и Рома от предстоящия кръг в Серия „А”. Същият този рефер свиреше двубоя между двата тима от 21 март 2004 година, който беше прекратен в началото на второто полувреме заради слух за убито дете. Две минути след почивката тогава тифози на Рома слязоха на терена и казаха, че в сблъсъци с полицията преди мача се е стигнало до кончината на едно дете. После се оказа, че това не отговаря на истината. Двубоят беше преигран няколко дни по-късно и завърши 1:1 с попадения на Бернардо Коради за „орлите” и на Франческо Тоти от дузпа за „жълто-червените”. Лацио и Рома излизат един срещу друг в неделя от 21,30 часа. След 14-ия кръг отборът на Лучано Спалети е на второ място с 32 точки, а "бианкочелестите" са седми с 18 точки.