Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
06 Декември 06, 12:26
Рома - Валенсия 1:0
Гол на ветерана Кристиян Панучи донесе победата на Рома с 1:0 над Валенсия и прати „римските вълци” в следващата фаза на шампионската лига. Бранителят се расписа в 13-ата минута с глава, а до края на мача неговите съотборници пропуснаха да дадат по-голямо изражение на игровото си превъзходство. Рома се нуждаеше само от 1 точка, за да си гарантира второто място в групата, но наставникът Лучано Спалети бе внушил на играчите си да се стремят единствено към пълния успех. В отсъствието на капитана Франческо Тоти, той заложи на върха на атаката на младия черногорец Мирко Вучинич. Бившият съотборник на Валери Божинов бе активно подпомаган от Касети, Мансини и Тадей и този квартет създаде много проблеми на испанската защита. Гостите бяха спокойни за първото си място в групата и неслучайно Кике Санчес Флорес се осмели да пусне като титуляри абсолютно неизвестните Паларди и Айрин. На вратата пък Канисарес бе отстъпил мястото си на Бутел. Рома взе инициативата от самото начало и след центриране на Тадей и удар с глава на Мексес, топката попадна в непокрития Панучи, за когото не бе трудно да открие резултата. Домакините се опитаха да решат всичко с втори гол, но защитниците на Валенсия играеха стабилно. В предни позиции за „прилепите” действаше основно Франческо Тавано и италианецът бе пределно мотивиран да се представи на ниво срещу сънародниците си. На няколко пъти той осъществи добри взаимодействия с Хоакин, но в завършващия удар му липсваше точност. През второто полувреме играта се понакъса, а крайният резултат остана непроменен за радост на препълнения „Олимпико”.