Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
26 Януари 07, 01:29
Милан - Рома 2:2
Милан и Рома направиха зрелищно 2:2 в първи 1/2-финал от турнира за Купата на Италия. Всичко най-вълнуващо се случи преди почивката, когато бяха отбелязани и 4-те гола. Милан набързо поведе с 2:0, но Тоти и компания не се предадоха и успяха да си осигурят добър резултат преди реванша. Мачът на „Сан Сиро” бе изгледан от бразилската звезда Роналдо, който съвсем скоро ще стане играч на Милан. Феномена през цялото време си говореше с изпълнителния директор на „червено-черните” Адриано Галиани и видимо се наслаждаваше на изявите на бъдещите си съотборници. Двата отбора изнесоха невероятно първо полувреме, в което зрителите станаха свидетели на 4 гола и още половин дузина чисти положения. Още във 2-ата минута грешка на Дарио Шимич можеше да доведе до попадение за гостите. При последвалата атака на Милан Масимо Амброзини пусна хубав пас към Рикардо Оливейра, бразлиецът овладя топката и с прецизен удар я прати в мрежата на Курчи – 1:0! Играчите на Рома не се стреснаха от лошото начало и последователно Вилхелмсон, Мансини и Пизаро опитаха да създадат напрежение пред Дида. Милан отговори с красив ножичен удар на Индзаги, преминал на сантиметри от вратата. В 23-ата минута пред ветерана се откри нов шанс и той не пропусна. Кака и Янкуловски комбинираха добре отляво, чехът напредна и центрира към далечната греда, където за Пипо не бе проблем да засече кълбото – 2:0. Радостта на „росонерите” продължи кратко, защото в 29-ата минута при идентична атака на Рома Панучи проби и подаде към непокрития Перота, който върна един гол. Подемът в играта на „вълците” бе видим и Мансини на два пъти бе близо до изравняването, но не успя да преодолее стража на Милан. Най-интересният момент дойде 5 минути преди края на полувремето. Тогава Давид Пизаро стреля извън наказателното поле, топката отиваше право в Дида, но след непохватната намеса на бразилеца мина право между ръцете му – 2:2! През втората част темпото леко поспадна, а играта се водеше предимно в средата на терена. Плеймейкърът на Милан Кака пръв опита да промени ситуацията и мощният му удар почти влетя в мрежата, преди Дони да се намеси и акробатично да избие. В 60-ата минута Рома можеше да достигне до пълен обрат, след като Тоти изстреля истински снаряд, но този път Дида се реваншира за грешката си и спаси. До края на мача преобладаваха единоборствата и грешните отигравания. Двамата наставници Карло Анчелоти и Лучано Спалети пробваха да променят развоя на срещата със смени, но те не дадоха желания резултат. Все пак гостите от Рим бяха по-близо до победата в 85-ата минута, когато Кристиян Вилхелмсон затрудни Дида, но вратарят не показа класа и запази крайното 2:2 преди реванша. На финала победителят почти сигурно ще срещне Интер, който вчера разби Сампдория с 3:0 като гост.