Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
21 Декември 06, 14:04
Торино - Рома 1:2
Вторият във временното класиране на Серия “А” отбор на Рома победи трудно с 2:1 като гост Торино в мач от 17-ия кръг на първенството. По този начин възпитаниците на наставника Лучано Спалети запазиха шансовете си за титлата, изоставайки от Интер на 7 точки. Независимо че в момента “нерадзурите” изглеждат недостижими, постигайки 30 точки в последните 10 кръга на шампионата. Гостите започнаха със самочувствие срещата и на два пъти вратарят Кристиян Абиати трябваше да показва класата си. Така се стигна до 25-ата минута, когато реферът Папареста отсъди дузпа и изгони Франческини. Той спаси сигурен гол, като от голлинията с ръка извади удар на играч от гостите. Зад топката застана Франческо Тоти, който би силно в долният десен ъгъл, но вратарят Абиати спаси. Това бе четвъртата пропусната дузпа от голмайстора на Серия “А” от началото на сезона. Въпреки пропуска “вълците” продължиха да са по-активният тим и в 38-ата минута и с голяма доза късмет излезнаха напред в резултата. Бразилецът Мансини пое една топка и пробва удар извън пеналата. Топката срещна бедрото на стоящия с гръб Тоти и попадна в мрежата на Торо за 0:1. През второто полувреме нещата не се промениха и съвсем закономерно най-добрият на терена Мансини направи резултата 2:0 в 80-ата минута след двойно подаване с Тоти. Минута преди края звездата на домакините Росина с глава намали резултата, но за нещо повече не достигна време.