Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
18 Декември 06, 01:36
Рома - Палермо 4:0
Рома срази Палермо с убедителното 4:0 на „Олимпико” и запази живи шампионските си амбиции през този сезон. Победата позволи на „вълците” да се доближат на 7 точки до водача Интер, докато сицилианците окончателно изгубиха шансовете си да атакуват „скудетото”. Двубоят очаквано започна с натиск на домакините, които държаха да се реваншират на феновете си за тежката загуба срещу Лацио миналата седмица. Франческо Тоти вещо дърпаше конците в средата на терена, а по крилата Мансини и Тадей не даваха и миг отдих на защитата на палермо. Въпреки това, първото чисто положение се откри пред Амаури, но неговият удар бе спасен от вратаря на Рома Дони. От другата страна ветеранът Алберто Фонтана също показа класа, спасявайки последователни изстрели на Тадей и Перота. Той обаче не можа да направи нищо в 44-ата минута, когато Мансини изпрати истинско торпедо в горния му десен ъгъл и откри резултата. През втората част събитията се развиха кошмарно за палермо. Още в 55-ата минута марко Писану фаулира Тадей в наказателното поле и от бялата точка Тоти направи 2:0 с десетия си гол през сезона. Домакините не се отказаха да нападат и на няколко пъти бяха близо до трето попадение. В този период палермо разчиташе предимно на контраатаки, при една от които Карачоло пропусна да намали от непосредствена близост. Финалните акорди на мача бяха истинска наслада за феновете на Рома и доказаха, че именно „джалоросите” са по-стойностният отбор. В 83-ата минута хубава комбинация между Мансини и Тадей завърши с гол на първия – 3:0. Очертаващият се разгром явно изнерви сицилианците и Фабио Симплисио си изпусна нервите, за което получи заслужен червен картон. В самия край на срещата Тоти елегантно прехвърли Фонтана, топката се отклони в главата на неориентирания Биава и за четвърти път се озова в мрежата на гостите. По този начин разликата между двата тима вече е 4 точки, като Рома има 35, а Палермо – 31.