Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
11 Декември 06, 18:37
Лацио - Рома 3:0
Лацио надхитри Рома и взе изразителна победа с 3:0 над вечния си съперник Рома в дербито на Рим. По този начин за "вълците" става още по-трудно да догонят водача в класирането Интер и да се борят за титлата на Италия. Двубоят започна в бавно темпо, като двата тима се надлъгваха в средата на терена. През първото полувреме почти н видяхме опасни положения пред двете врати. Рома стоеше малко по-добре на терена и владееше повече топката, но от това не доведе до цифрово изражение на тяхното предимство. Така се стигна до 44-ата минута, когато Ледесма овладя топката на 25 метра от вратата на Дони и изстреля истински снаряд, който се озова в мрежата за 1:0. Това даде психологическо предимство на домакините, които започнаха много настървено втората част на двубоя. Те натиснаха своя съперник и прго принудиха да сгреши. В 52-ата минута Филип Мексес подари елементарно топката на Горан Пандев, който напрдна и бе препънат от Дони. В първия момент съдията Роберто Росети даде знак играта да продължи, но в последствие след консултация с асистента си, прецени че е имало дузпа. Той озадачи още повече публиката и играчите, като първо показа червен картон на вратаря, но в последствие промени решението се и реши, че заслужава само жълт. В крайна сметка дузпата бе реализирана от Масимо Одо и резултатът стана 2:0. До края на мача играта силно се изнерви. Франческо Тоти дори влезе в сблъсък с Лусиано Дзаури, след остро влизане на защитника, за което и двамата получиха жълти картони. Треньорът на Рома Лучано Спалети вкара нападателя Вучинич на мястото на защитника Тонето с надеждата да обърне развоя на мача. Това обаче още повече улесни Лацио в организирането на остри контраатаки и така в 73-ата минута Мутарели оформи крайното 3:0. До края срещата просто се доиграваше. Единствено Тоти опита да намали резила за неговия тим с опасен удар от далече, но той бе вещо спасен от Перуци.