Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
07 Март 07, 01:34
Лион - Рома 0:2
Рома хвърли бомбата в тазвечершните осминафинали на Шампионската лига, отстранявайки силния тим на Олимпик (Лион). „Вълците” спечелиха с 2:0 гостуването си на „Жерлан” и след 0:0 на „Олимпико” в италианската столица продължават напред към четфъртфиналите. Лион започна силно и още в началото Жуниньо нанесе коварен удар, спасен от Дони. Малко след това Рома получи право да изпълни корнер, Де Роси отбеляза гол, който обаче беше отменен от съдията Мехуто Гонсалес поради фаул в наказателното поле на Тоти. Отговорът на французите бе едно центриране от непряк свободен удар на Жуниньо, което не бе засечено от играч на домакините и топката излезе в аут. Веднага след това много опасен удар за тима на Жерар Улие нанесе Крис, след корнер изпълнен от Жуниньо. В ответната атака Тоти изненадващо взриви сектора с италианските привърженици, като откри с плонж с глава след брилянтно центриране отляво на Тонето. Капитанът на римляните бе оставен непокрит във вратарското поле и с лекота вкара. Лион се хвърли уплашен от резултата и веднага след гола, Тиаго стреля с глава, но над вратата след хубаво центриране на Жуниньо. Последва тежък удар на Фред извън наказателното поле, но топката профуча покрай вратата. След един корнер пък последва разбъркване в наказателното поле, но отново Тиаго нямаше шанс. В 44-ата минута Мансини нахлу отдясно в наказателното поле на Купе направи серия от финтове срещу изпречилия му се Крис, остана очи в очи с Грегори Купе и заби топката в близкия горен ъгъл. Резултатът набъбна до 2:0 за римляните и вече изглеждаше невъзможно, възпитаниците на Жерар Улие да обърнат мача. Още в началото на втората част Лион продължи атаките. Силвен Вилтор излезе сам срещу Дони, но вратарят изби. Отново Дони бе на място в 55-ата минута, когато Жуниньо нахлу в пелантерията и стреля силно по земя. Стражът на „Вълците” се превърна в истински герой за тима си през тази втора част. Поредно си страхотно спясване той направи след удар на Калстрьом, който влезна като резерва на почивката на мястото на Диара. Малко по-късно пък Малуда не успя да зсече страхотно центриране на Жуниньо. Последваха още няколко вихрени атаки на домакините, при една от които Бензема стреля по диагонал в долния десен ъгъл на Дони, но той отново бе непоколебим, избивайки в корнер. В крайна сметка срещата завърши при този резултат и Лучано Спалети и неговите футболисти ще чакат следващия си съперник на жребия в Атина в петък. Съжалението остава за френския шампион, който за поредна година отпада рано, въпреки че е смятан за един основните фаворити в турнира.