Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
05 Април 07, 10:12
Рома – Манчестър Юнайтед 2:1
В първи мач от 1/4-финалите на Шампионската лига Рома победи с 2:1 Манчестър Юнайтед у дома. „Вълците” надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха с попадения на Родриго Тадей и резервата Мирко Вучинич. Голът за англичаните вкара иначе незабележимия Уейн Рууни след хубав пробив на Кристиано Роналдо. „Червените дяволи” играха близо 60 минути с човек по-малко, след като Пол Скоулс си заработи два жълти картона и бе изгонен. Старши-треньорът на италианците Лучано Спалети започна само с един чист нападател в лицето на капитана Франческо Тоти, но той бе активно подпомаган от наситената халфова линия. Още в началните секунди Тадей можеше да открие с далечен удар, минал на сантиметри от целта. В 5-ата минута Рома получи фаул на границата на наказателното поле и Кристиян Киву стреля над вратата. „Червените дяволи” се бяха прибрали плътно в половината си и само Кристиано Роналдо се опитваше да направи нещо смислено напред, но не получавашв достатъчно подкрепа от съотборниците си. В средата на полувремето „вълците” имаха претенции за дузпа, но реферът Херберт Фандел даде знак играта да продължи. Малко по-късно Пол Скоулс получи два жълти картона в разстояние на 5 минути и остави тима си с 10 човека. Това даде импулс за нов натиск на домакините и точно преди почивката те успяха да поведат. Родриго Тадей опита далечен изстрел, но ван дер Сар изби в корнер. След неговото изпълнение топката отново достигна до Тадей и той не сгреши – 1:0. Попадението изнерви феновете от Англия и те започнаха да буйстват, но полицията реагира адекватно и бързо укроти страстите. Второто полувреме започна като първото – с постоянни атаки на Рома. Хубава триходова комбинация Тоти – Перота – Тадей завърши с удар на бразилеца в ръцете на Ван дер Сар. Натискът на домакините продължи, но при един самостоятелен пробив на Кристиано Роналдо португалецът центрира към непокрития Рууни и той спокойно простреля Дони за 1:1. Наставникът на Рома Лучано Спалети веднага замени Вилхелмсон с Вучинич и това се оказа печелившият му ход. Само 5 минути след влизането си в игра черногорецът се озова в прегръдките на съотборниците си. Той се ориентира най-бързо, след като Ван дер Сар бе отразил силен удар на Мансини”, и с шпагат засече кълбото в мрежата на гостите. Окрилени от гола, „еълците” продължиха да нападат и Тоти и Перота изпуснаха добри възможности да покачат. Юнайтед се опита да отвърне с опасни контри, но само усилията на Кристиано Роналдо не стигнаха. Така Рома постигна заслужена победа и остави развръзката за реванша на „Олд Трафорд”.