Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
28 Февруари 07, 23:40
Киево - Рома 2:2
Капитанът на Рома Франческо Тоти вкара два гола и спаси тима си от загуба при гостуването на Киево в мач от 26-ия кръг на Серия "А". 30-годишният нападател донесе точка на тима си, след като "вълците" губеха с 0:2 до 33-ата минута. Албанският нападател Богдани откри резултата с глава в 17-ата минута. Последва натиск на веронци, който доведе до втори гол в 33-ата минута, когато Семиоли удвои след пас на Бриги. Тогава се събуди звездата на Рома Франческо Тоти, който веднага намали резултата отблизо. Играчът получи топка от дясно и с прецизен удар върна интригата. Две минути след почивката отново той се пребори за една топка в наказателното поле и отбеляза своя 16-ти гол в шампионата. До края на срещата играчите на Лучано Спалети се опитаха на направят пълен обрат, но нямаха шанс пред гола. Така "вълците" изостават на 13 точки от лидера Интер, който тази вечер посреща Удинезе в късния мач от кръга.