Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
18 Февруари 07, 14:15
Емполи - Рома 1:0
Отборът на Рома се прости окончателно с мечтата за титлата, след като загуби с 0:1 като гост на Емполи в мач от 24-ия кръг на Серия "А". Така "вълците" вече изостават на цели 14 точки от водача Интер, който днес постигна 16-ти пореден успех в първенството. Пред празните трибуни на стадиона в Емполи домакините поведоха след гол на Поци още в 4-ата минута. Юношата на "росонерите" се възползва от добро подаване на Буше. От този миг до края на полувремето гостите поеха изцяло инициативата, но множеството удари на Тоти, Писаро и Тавано не попадаха в целта. Освен това на два пъти гредите помогнаха на домакините след удари на Писаро в 17-ата минута и Перота в 38-ата минута. През втората част нещата на терена не се промениха, както и резултата. В герой за Емполи се превърна вратарят Бали, който спаси всичко възможно. Този успех утвърди домакините на четвъртото място в класирането с актив от 35 точки, като имат преднина от две точки пред петия Милан.