Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
01 Февруари 07, 19:42
Рома - Милан 3:1
Рома победи Милан 3:1 и с общ резултат 5:3 се класира на финала за Купата на Италия за трета поредна година. „Римските вълци” стигнаха до успеха чрез попадения на Мансини, Перота и Пизаро, докато почетният гол за Милан вкара Джилардино. Двата отбора изнесоха красив мач, който до голяма степен се доближи до зрелището от миналата седмица, когато същите съперница завършиха 2:2 в Милано. И сега началото бе бурно, но този път първи нанесоха своя удар „джалоросите”. В 8-ата минута капитанът Франческо Тоти надигра защитата на готите и за Мансини остана по-лесното – да вкара топката в мрежата зад Дида. Отговорът на „росонерите” не закъсня. Марек Янкуловски напредна отляво и намери с хубаво центриране Алберто Джилардино. Последният майсторски насочи кълбото за 1:1. в 23-ата минута Рома отново поведе, като и в тази ситуация главното действащо лице бе Тоти. Той стреля силно от наказателното поле, но Дида се разтегна и изби. Топката се върна на крака на Симоне Перота, който направи 2:1. Всичко около крайния победител се изясни в първата минута на второто полувреме. Нисък шут в ъгъла на Давид Пизаро завари неподготвен Дида и домакините вече имаха аванс от два гола. До края срещата се доиграваше, като Милан не намери начин да отговори на предизвикателството и отпадна. „Общо взето резултатът е справедлив. Направихме някои ненужни попдаръци на съперника и бяхме наказани”, каза след мача страши-треньорът на Милан Карло Анчелоти. От своя страна наставникът на Рома Лучано Спалети изрази увереност, че тимът му е готов да вдигне трофея: „Справихме се перфектно. Ако действаме по този начин и на финала срещу Интер, купата ще е наша”. Тази вечер е реваншът и във втория полуфинал между Интер и Сампдория. В първия двубой „синьо-черните” се наложиха 3:0 като гост.