Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
22 Януари 07, 00:42
Ливорно - Рома 1:1
Отборът на Рома не можа да победи във втори пореден мач в шампионата на Серия "А", след като завърши 1:1 при гостуването си на Ливорно от 20-ия кръг на първенството и вече изостава на цели 11 точки от Интер. Дебют за "вълците" като титуляр в шампионата направи шведският халф Вилхелмсон. Домакините поведоха в 22-ата минута благодарение на Кристияно Лукарели, реализирал 11-метров наказателен удар. Нарушението бе извършено от Ферари именно срещу 30-годишния голмайстор на тосканците. Играчите на Лучано Спалети реагираха моментално и създадоха няколко опасни положения, но нямаха шанс пред вратата на Ливорно. Капитанът Франческо Тоти все пак изравни резултата 15 минути преди края, засичайки подаване на Вилхелмсон. До края на срещата играчите от италианската столица направиха всичко възможно, за да реализират втори гол, но не успяха. Това вбеси Тоти, който в даденото от съдията продължение се нахвърли на Фабио Галанте и заслужено бе изгонен. На излизане от терена 30-годишният голмайстор бутна на земята човек от щаба на "вълците", който го попита защо оставя тима с 10 души.