Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
12 Март 07, 11:07
Рома - Удинезе 3:1
Два гола на Франческо Тоти и един на Симоне Перота бяха напълно достатъчни, за да осигурят победата на Рома с 3:1 над Удинезе в последен двубой от кръга в Серия А. Със спечелените 3 точки „вълците” се укрепиха на второто място в класирането и имат аванс от цели 11 точки пред Лацио и Палермо. В първия половин час интересните положения се брояха на пръстите на едната ръка, въпреки териториалното предимство на домакините. В 32-ата минута бранителят на Удинезе Секуейра игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Тоти, който не остави никакви шансове на Де Санктис и откри резултата. Само 7 минути по-късно капитанът намери по перфектен начин Перота и халфът удвои. След почивката „римляните” стигнаха и до трето попадение, дело отново на Тоти. Той се възползва от хубава комбинация с Де Роси и отбеляза 18-ия си гол в шампионата. Силите на „фриуланите” бяха на привършване, но в 69-ата минута те успяха да намалят чрез ганайския си нападател Асамоа Гиан. В 74-ата минута пък Д’Агостино нацели напречната греда над Дони с мощен удар от фаул.