Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
06 Март 07, 20:33
Лучано Спалети: Няма да играем за 0:0
Ден преди 1/8-финалния мач от Шампионската лига между Лион и Рома от двата отбора дадоха традиционните пресконференции. От страна на Рома присъстваха старши-треньорът Лучано Спалети и опитният защитник Кристиан Панучи. ”Това е изключително важен мач за нас, от който се решава голяма част от бъдещето ни. Ще бъде много трудно, защото Лион са изключително добър отбор. Трябва да играем много дисциплинирано, но няма да се затваряме и да играем за 0:0. Това просто не е нашият начин на игра. Можем да спечелим срещата и ще атакуваме, когато ни се отдаде възможност. Наистина срещу Асколи не показахме добра игра, особено през първото полувреме, но това вече е забравено и гледаме само напред.”, заяви Спалети. Кристиан Панучи от своя страна заяви, че ако отбележи гол в началото, неговият отбор ще заиграе много освободено, защото така ще получи предимство в сблъсъка.”Изцяло сме съсредоточени в мача с Лион. От двубоя с Асколи си извадихме необходимите изводи и вече не мислим за него. Запитан дали загубата от Лион през 2001 година във финала за Купата на лигата на Франция, когато италианецът играеше за Монако, ще се повлияе по някакъв начин на представянето му той заяви: ”Не това ще бъде съвсем различен мач от тогава. Имаме всички предпоставки за един истински спектакъл.”