Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
23 Декември 06, 20:52
Рома - Каляри 2:0
Отборът на Рома победи Каляри с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Серия “А” и продължава да преследва Интер в борбата за титлата. “Вълците” започнаха срещата от самото начало с желанието за успех и още в 5-ата минута бразилецът Родриго Тадей бе в прегръдките на своите съотборници. Бившият играч на Сиена засече със страхотна странична ножица центриране на Панучи и откри резултата. Малко по-късно юношата на тима Роси бе близо до втори гол, но ударът му се спря в гредата. Момчетата на Лучано Спалети контролираха играта, но не застрашаваха вратата на гостите. Докато за тима от Сардиния само хондурасецът Суазо безпокоеше вратаря на Рома Дони. Най-слабия си мач от началото на сезона направи капитанът на домакините Франческо Тоти, който е и голмайстор на първенството с 12 гола. В 56-ата минута Мансини удвои от близо след прецизен пас на Роси. В последствие Монтела зае мястото на безличния Тоти и бе близо до гола, но нямаше късмет. Така Рома вече има актив от 41 точки след 18 мача и изостава на 7 от водача Интер.