Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
18 Май 07, 21:00
Рома спечели Купата на Италия
Отборът на Рома е новия носител на Купата на Италия, въпреки че загуби с минималното 1:2 на ”Джузепе Меаца” от Интер финалната среща реванш. Головете за домакините отбелязаха аржентинските голмайстори Ернан Креспо и Хулио Крус в 50-ата и 56-ата минута, но Перота сложи точка в спора седем минути преди края. Първата среща преди седмица на ”Олимпико” ”вълците” смазаха шампионите с 6:2 и така с общ резултат резултат 7:4 спечелиха трофея. Това е първи трофей във витрината на римския клуб от 2001 година, когато триумфира със Суперкупата на Италия. Освен това играчите на Лучано Спалети си върнаха на ”нерадзурите” за загубените два финала в турнира през последните два сезона. Срещата бе изключително интересна, след като домакините, които изоставаха с 4 гола, започнаха да търсят ранен гол още от самото начало. Въпреки че от титулярния състав липсваха две от най-големите звезди на тима Златан Ибрахимовичи и Марко Матераци, които са съответно контузен и наказан, играчите на Роберто Манчини започнаха да атакуват вратата пазена от Дони още от първата минута. Така последваха удари на Креспо и Гонзалес, Станковч удари горната греда. Съдията Морганти си затвори очите в 2-3 ситуации в наказателното поле на гостите, след които играчите на Интер искаха дузпи. Първо за фаул на Панучи срещу Станкович, след което на Киву срещу Креспо и на Де Роси срещу Майкон. Въпреки натиска гол не падаше. Освен това Патрик Виейра се контузи и трябваше да напусне принудително. На негово място се появи Хулио Крус. Аржентинецът веднага се разписа, но попадението му бе отменено поради засада. Така първото полувреме завърши без гол, макар че в края и Тоти опита рефлекса на Толдо. Веднага след почивката домакините наложиха още по-висок ритъм на игра и в 50-ата минута Креспо откри след красив удар с глава. Попадението вдъхна ентусиазъм на Интер и след още 6 минути тифозите на ”Джузепе Меаца” започнаха да вярват в чудото, след като Хулио Крус направи 2:0. Последва нов пропуск на Креспо и добро спасяване на Дони. В този миг последва червен картон на Оскар Кордоба, който спря откъсващия се Тадей с ръка и видя за втори път жълтия картон в мача. Преди това и наставника Манчини бе изгонен за гневни реплики срещу съдията Морганти, който спести още една дузпа срещу Креспо. В 75-ата минута Рекоба изпусна златен шанс, след като успя да отнеме топката от вратаря Дони, но си я поведе дълго и не успя да се разпише в опразнената врата. Това съкруши играчите в ”синьо-черно”. Така в 83-ата минута Перота сложи края на спора, след като засече неточен удар на Франческо Тоти във вратата на Интер. В оставащите минути капитанът на ”вълците” уцели горната греда на Толдо след удар отдалеч, а в последната минута Панучи бе изгонен.