Новини / AS"ROMA"

Вземи в gLOG
18 Март 07, 19:28
Фиорентина - Рома 0 : 0
Отборите на Фиорентина и Рома не си отбелязаха гол и завършиха 0:0 в дербито от 29-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят бе двуостър, като Фиорентина имаше игрово предимство през второто полувреме на срещата, независимо че остана с човек по-малко в 33-ата минута. В първите минути гостите взеха инициативата, но не стигнаха до сериозни опасности пред Фрей. В същото време домакините разчитаха на нападателното дуо Лука Тони – Адриан Муту. В 31-ата минута вратарят на Фиорентина спаси по невероятен начин удар на Перота с глава. Две минути по-късно централният защитник на Фиорентина Дарио Дайнели бе изгонен за втори жълт картон. Дайнели извърши нарушение срещу Франческо Тоти и съдията не се поколеба да му покаже пътя към съблекалнята. Две минути по-късно гол на Рома бе отменен поради засада на Мансини. Веднага след това треньорът на Фиорентина Чезаре Прандели направи две смени, като извади от игра неубедителните Йоргенсен и Ливерани и пусна на тяхно място Блази и Потенца. Това се оказа много добър ход и до края на полувремето Фиорентина овладя средата на терена. В последната минута на първото полувреме Лука Тони от непосредствена близост пропусна да открие резултата. Второто полувреме започна с натиск на домакините, които въпреки че бяха с човек по-малко владееха инициативата. Муту тормозеше защитата на Рома, но топки до Тони не стигаха. В същото време “вълците” бяха стабилни отзад, но играта им офанзивен план страдаше. В последните минути се видя, че Рома няма да гони победата, а Фиорентина просто не можеше да преодолее съперниковата отбрана. В последните секунди бранителят Алесандро Гамберини пропусна чисто положение, след като се засуети на 4 метра пред вратата на римския тим и топката му бе изчистена. Така Фиорентина се отдалечи от мечтата си да играе в Шампионската лига. Тимът на Чезаре Прандели е на 7-о място във временното класиране с актив от 37 точки. Рома е твърдо на втора позиция с 58.